רוצים אהבה אמיתית?

  הכרויות למטרה רצינית בלבד!

  השאירו פרטים ונחזור אליך בהקדם

   אהבה בתהליך היכרויות

   מה אנחנו מוצאים בו אחרי שנגמרת התרגשות האהבה, והאם היכרויות הם בעצם פיקציה?

   הפירוש המילוני של המושג אהבה מפריד בין 'סוגי אהבות' כאשר הפירוש הראשון הוא "רגש עז של חיבה לאדם או לדבר יקר וחשוב לנו מאוד". אך, נדמה כי בפועל, בחיים האמיתיים, יש מעין הפרדה או יותר נכון דינאמיקה בין אלמנטים שונים באהבה – אפשר להבין זאת אם נבין את המורכבות שבנפש האנושית.

   הנפש האנושית כה מורכבת וכפועל יוצא מכך האהבה האנושית אינה פשוטה- עליה להכיל היבטים רבים- גופניים, רגשיים וחברתיים, אם חושבים על זה בעצם, זה כמעט בלתי אפשרי לענות על כלהצרכים של אדם במובן של אהבה, אולם, בזכות המורכבות הזו- תמיד נאהב ונימשך לדברים ולאנשים מסוימים ולא לאחרים ובזכות מהלך החיים האנושי, הטומן בחובו שינויים רבים בכל היבטי חיינו – גם האהבה שלנו 'מתבגרת' ומשתנה יחד איתנו.

   אהבה אינה מחלה, למרות שיש אפקטים ממכרים להורמונים שונים בגופינו בעת התאהבות או בעת התרגשות מינית שנובעת אחרי הכרויות חדשות, מה שגורם לחלקינו להתמכר לריגוש הספציפי הזה (אפשר להגיד בשפה קלינית- התמכרות להורמון אוקסיטוצין)- אך, אליה וקוץ בה, לאחר זמן די קצר, גם לריגוש זה אנו מתרגלים ונהוג להתייחס להתמכרות הורמונאלית זמנית זו כאל 'התאהבות', משמע, התאהבות היא, בעצם, 'הלם האהבה' הראשוני, ההתרגשות שאנו חווים בתחילתה של מערכת יחסים היא אכן סוחפת ולוהטת – הן אפילו המדע מצא ראיות לרמות גבוהות של אוקסיטוצין בדם אצל אנשים 'מאוהבים'.

   אבל – מה נשאר אחרי שרמת הריגוש יורדת?

   אז מתחיל שלב אחר במערכת היחסים, מנטאלי יותר, אפשר לומר אפילו 'מפוכח' יותר. ההורמונים נרגעים אט-אט ואנו יחד איתם. לעיתים אנו מוצאים את עצמינו שואלים בשקט:"מה מצאתי בו/בה בכלל?" ומתקשים לענות על כך, במידה ואין תשובה כלל, רוב הסיכויים שמערכת היחסים הקצרה והלוהטת תסתיים.

   במידה ואכן טוב ונעים לשני בני הזוג גם אחרי 'סערת ההתאהבות' – אז מתחיל תהליך של ביסוס הקשר בהיבטים נוספים של חיינו- החל מההיבטים האישיים של כל אחד מבני הזוג – היכרות מעמיקה יותר של בן/בת הזוג תוך כדי שיתוף, עשייה משותפת וכדומה.

   דרך ההיבטים החברתיים יותר כמו הצגת בן/בת הזוג למשפחה, לחברים ולעמיתים במקום העבודה.

   התבססות הקשר באופן איטי ויסודי 'שוזרת' את בני הזוג אחד בחייו של השני ומהווה את אחד האלמנטים המהותיים ביותר למערכת יחסים זוגית, אוהבת ומוצלחת לאורך זמן.

   לפגישת הכרות חינם על כוס קפה במשרדינו חייגו: 073-7815503

   בניית אתרים לעסקים בניית אתרים לעסקים